غذای مرطوب یا غذای خشک برای گربه، کدام بهتر است؟
غذای خشک یا غذای مرطوب گربه؟ کدام بهتر است؟

وقتی صحبت از غذای گربه می شود، گزینه های زیادی وجود دارد. صاحبان گربه های دوست داشتنی باید طعم های مختلف را از غذای خشک و مرطوب در نظر بگیرند.

اگر فکر کرده باشید که کدام یک از غذاهای مرطوب و خشک گربه بهتر است، هر دو گزینه عالی هستند. فقط مطمئن شوید که رژیمی که انتخاب می کنید 100 درصد کامل و متعادل برای سن و مرحله زندگی گربه شماست. این در حالی است که بعضی از گربه ها (و صاحبان گربه) یکی را به دیگری ترجیح می دهند، اما بهترین گزینه ممکن است تغذیه گربه شما با هر دو مورد باشد.

غذای مرطوب

احتمالاً با غذای مرطوب در قوطی های کنسرو آشنا هستید و حتی ممکن است آن را در کیسه های ضخیم که به پوچ و یا سوپ معروف هستند نیز پیدا کنید.

غذای مرطوب حداقل 65 درصد یا بیشتر رطوبت دارد. در نتیجه “نباید غذای مرطوب را بیش از 30 تا 60 دقیقه در فضای باز در معرض هوای آزاد قرار داد.”

غذای مرطوب گربه مزایای بسیاری دارد ، از جمله:

 • بافت ها و موادی که گربه ها دوست دارند
 • جویدن برای گربه ها راحت تر است
 • تنوع بیشتر در طعم و مدل
 • به افزایش میزان آب بدن کمک می کند

اگرچه تغذیه غذای مرطوب برای گربه شما خاص یا سلیقه ای به نظر می رسد، اما این چیزی بیش از یک میان وعده یا خوراکی است. غذای مرطوب گربه 100 درصد کامل و متعادل است و می تواند بخشی اساسی در رژیم غذایی گربه ها باشد.

غذای خشک

غذای خشک در میان بسیاری از دارندگان گربه محبوب است زیرا در بسته بندی های بزرگتر عرضه می شود و چون میزان رطوبت آن کمتر از 20 درصد است، ماندگاری آن حتی پس از باز شدن بیشتر است همچنین میتواند از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر هم باشد.

خطر کمتری برای رشد باکتری ها با غذای خشک وجود دارد، بنابراین غذای خشک را می توانید کل روز برای گربه خود را کنار بگذارید. دانه بندی ترد همچنین به کاهش پلاک و جرم در دندان کمک می کند فقط گاها ممکن است جویدن غذای خشک گربه ممکن برای گربه های مسن تر دشوارتر باشد. تنوع برند غذای خشک گربه بسیار زیاد است که می توان از برندهای خوب موجود در ایران را که توسط دُریدو عرضه می شود اشاره کرد:

 1. برند پورینا پروپلن( Nestle Purina ) ساخت کشور امریکا
 2. برند رویال کنین ( Royal Canin ) ساخت کشور فرانسه
 3. برند جوسرا ( Josera ) ساخت کشور آلمان
 4. برند هپی کت ( HappyCat) ساخت کشور آلمان
 5. برند مونژه ( Monge ) ساخت کشور ایتالیا
 6. برند شسیر ( Schesir ) ساخت کشور ایتالیا
 7. برند رفلکس و رفلکس ( Reflex ) پلاس ساخت کشور ترکیه
 8. و ده ها برند معتبر دیگر در فروشگاه دُریدو

خب حالا غذای مرطوب بهتر است یا غذای خشک؟

در نهایت، گربه شما تصمیم خواهد گرفت که غذای خشک یا مرطوب را ترجیح می دهد. گرچه متخصصان تغذیه توصیه می کنند ترکیبی از غذای مرطوب و خشک باشد. این به حیوان خانگی شما کمک می کند علاوه بر تنوع بخشیدن به انتخاب های رژیم بیشتر، رطوبت کافی به علاوه فوایدی که غذای خشک برای دندان دارد را یکجا داشته باشد.

گربه ها نوفیلیاک هستند، به این معنی که آنها از امتحان چیزهای جدید استقبال می کنند. آنها ممکن است از خوردن همان غذا روز به روز خسته شوند. مخلوط کردن غذای مرطوب و خشک گربه برای یک وعده یا به صورت جداگانه روش خوبی برای دادن تنوعی است که پت دلبند شما استقبال می کند.

تأمین نیازها و خواسته های گربه شما نیز باعث تقویت ارتباط عاطفی شما می شود.

اشتراک گذاری